2010/01/14

odchów ślepego miotu - tydzień czwarty

W czwartym tygodniu zaczynam wprowadzać stały pokarm do jadłospisu szczeniąt. Jest to 'Strater' firmy Royal Canin zalewany ciepłą, przegotowaną wodą.
Granulki są niewielkie i mają właściwości adsorpcyjne, dzięki którym bardzo szybko stają się mięciutkie. Producent zaleca stosowanie 'Startera' u szczeniąt odsadzanych w ilości według schematu podanego na opakowaniu
oraz jako pokarm dla suk karmiących, które mogą go jeść do syta. Karma jest godna polecenia, chętnie zjadana, ładnie pachnie i fantastycznie się namacza. Kupy stają się uformowane a ja coraz spokojniejsza.
Cały czas mają dostęp do świeżej wody, której jeszcze nie potr
afią pić z miseczki. Najczęściej moczą w niej nogi i rozlewają po pokoju, dbając żebym się nie nudziła. Mimo to miseczka musi leżeć na wypadek przypływu pomysłu.

Szczenięta nadal piją mleko.
Bardzo dobrze zniosły zmianę z Bento Kronen na Beaphar. Beaphar ślicznie pachnie i jest bielsze niż Bento, a kupy są bardziej saty- sfakcjonujące.
Stopniowo zwiększam ilość podawanego mleka. Niektóre szczenięta piją 'bez opamiętania', inne nie dopijają przygotowanej porcji. Wszystkie czują się bardzo dobrze.
Malutkie mleczne zęby na szczęście nie niszczą cumli od butelek.
Maluchy nadal w głównej mierze śpią ale przed lub po posiłku bawią się i poznawać otoczenie. Nie trwa to długo bo około 5 minut. Śpią równie często razem co pojedynczo. Nie korzystają już z termoforów, więc je likwiduje.

Pudło przestało im wystarczać i zajęły sporą, odgrodzoną część pokoju.
Sklep 
BazaarKrakow.pl - dywany, pościele, firany, zasłony, dywaniki, chodniki,
 ręczniki. Odbiór własny w Krakowie. Duży wybór wzorów, niskie ceny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz