2011/01/07

Cywilizowani ludzie czy prymitywne kreatury?/przypadek nieciekawy/

Trochę się ociepliło i wychodząc dziś na spacer zauważyłam, że spod topiącego się śniegu poza trawą wystaje coś jeszcze. Przed własnym domem znalazłam zamarzniętego nowo narodzonego psa. Prawdopodobnie ktoś wyrzucił go z samochodu.Dla takiego zachowania nie da się znaleźć odpowiedniego komentarza.
Oceńcie i komentujcie to sami.
Przy okazji napiszę, że oddawanie szczeniąt do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Krakowie nie zmienia ich losu. Tak zwane "ślepe mioty" są tam usypiane.  Powieki psa oddzielają się od siebie po około trzech tygodniach życia i do tego czasu schronisko zalicza je do "ślepego miotu". Natomiast 3-5 tygodniowe szczenięta trafiające do schroniska często zarażają się poważnymi chorobami i zdychają lub są usypiane.


Jeśli nie jesteśmy w stanie znaleźć domu dla szczeniąt, oddajmy je do schroniska po 7 tygodniach od urodzenia!
Noworodki piją najpierw siarę a później mleko suki. W siarze zawarte są przeciwciała, które dają młodym odporność przeciwko wielu chorobom. Mleko i siara zapewniają młodym wszystko czego potrzebują. Przyrządzanie mleka zastępczego jest trudne i nigdy nie dorówna naturze. Odchowywanie szczeniąt przez człowieka jest bardzo czaso- i pracochłonne. Suka radzi sobie z tym zadanie znacznie sprawniej. Pozbawianie młodych matki jest draństwem. Pozbawianie zwierząt życia to morderstwo.