2011/01/07

Cywilizowani ludzie czy prymitywne kreatury?/przypadek nieciekawy/

Trochę się ociepliło i wychodząc dziś na spacer zauważyłam, że spod topiącego się śniegu poza trawą wystaje coś jeszcze. Przed własnym domem znalazłam zamarzniętego nowo narodzonego psa. Prawdopodobnie ktoś wyrzucił go z samochodu.Dla takiego zachowania nie da się znaleźć odpowiedniego komentarza.
Oceńcie i komentujcie to sami.
Przy okazji napiszę, że oddawanie szczeniąt do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Krakowie nie zmienia ich losu. Tak zwane "ślepe mioty" są tam usypiane.  Powieki psa oddzielają się od siebie po około trzech tygodniach życia i do tego czasu schronisko zalicza je do "ślepego miotu". Natomiast 3-5 tygodniowe szczenięta trafiające do schroniska często zarażają się poważnymi chorobami i zdychają lub są usypiane.


Jeśli nie jesteśmy w stanie znaleźć domu dla szczeniąt, oddajmy je do schroniska po 7 tygodniach od urodzenia!
Noworodki piją najpierw siarę a później mleko suki. W siarze zawarte są przeciwciała, które dają młodym odporność przeciwko wielu chorobom. Mleko i siara zapewniają młodym wszystko czego potrzebują. Przyrządzanie mleka zastępczego jest trudne i nigdy nie dorówna naturze. Odchowywanie szczeniąt przez człowieka jest bardzo czaso- i pracochłonne. Suka radzi sobie z tym zadanie znacznie sprawniej. Pozbawianie młodych matki jest draństwem. Pozbawianie zwierząt życia to morderstwo. 

12 komentarzy:

 1. straszne. PODOBNO wg prawa " zwierze nie jest rzeczą, człowiek jest mu winien poszanowanie ochronę i opiekę"...

  OdpowiedzUsuń
 2. Idioci to malo powiedziane.... Okrucienstwo do niewiadomo ktorej potegi!!! Az sie plakac chce...

  OdpowiedzUsuń
 3. idealnie wpisuje sie to w hipokryzje naszego narodu.. kolejne swieta religijne, atmosfera swiat, milosci i wspolczucia jest wsrod nas..:( dno.

  OdpowiedzUsuń
 4. ja bym to nazwala po imieniu: sku******stwo

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja nazwe skurwysynem ,tego kto to zrobil!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. nienawidze ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 7. a moim zdaniem powino bys prosto i uczciwie dla wszystkich ludzi popelniajacych Okrucienstwa...OKO ZA OKO!!! JAK ZABIL TEZ GO ZABIC, W TEN SAM SPOSOB!!! ODECHCIALO BY SIE SKUR...WIELOM MORDOWAC, BIC, GWALCIC....

  OdpowiedzUsuń
 8. masakra.. chciałabym dorwać tego, kto dopuścił się takiego bestialstwa wobec maleństwa, które dopiero przyszło na świat
  biedny maluszek, konał w męczarniach...

  OdpowiedzUsuń