2010/01/19

Pierwsze szczepienie 6-7 tydzień

Szczenięta wymagają 3-krotnego zaszczepienia przeciwko chorobom zakaźnym.
Pierwsze szczepienie zaleca się wykonać w wieku 6-7 tygodni, drugie za 21 dni, w wieku 9-10 tygodni i kolejne również po 21 dniach, w wieku 12-13 tygodni.

Moje szczenięta zostały zaszczepione po raz pierwszy w wieku 6 tygodni szczepionką Nobivac Puppy DP przeciwko nosówce i parwowirozie. Szczepienie nie wywołało żadnych efektów ubocznych.

Terminy drugiego i trzeciego szczepienia przeciwko nosówce, parwowirozie, zakaźnemu zapaleniu wątroby, parainfluenzie, koronawirozie, leptospirozie zostały wyznaczone odpowiednio za 3 i 6 tygodni.

2-4 tygodnie po trzecim szczepieniu przeciwko chorobom zakaźnym planuje się obowiązkowe szczepienie przeciwko wściekliźnie.


W czasie pierwszych wizyt w gabinecie weterynaryjnym nie kładźmy szczeniaka na ziemi w gabinecie ani przed nim. Na samą wizytę zaczekajmy w samochodzie lub przed gabinetem tak żeby uniemożliwić kontakt malucha z innymi pacjentami.
Dopiero trzy tygodnie po trzecim szczepieniu szczepieniu pies może wybrać się na swój pierwszy długi spacer. UWAGA Do 14-15 tygodnia kontakt psa z otoczeniem zewnętrznym (np. spacery poza ogrodem, kontakt z innymi psami) powinien być ograniczony. Kolejne szczepienie wykonuje się po roku. Następnie wystarczające jest szczepienie psa raz na 3 lata. (Polecane szczepionki: Nobivac, Duramune, Vanguard).Sklep 
BazaarKrakow.pl - dywany, pościele, firany, zasłony, dywaniki, chodniki,
 ręczniki. Odbiór własny w Krakowie. Duży wybór wzorów, niskie ceny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz